wz
Logo stránky

ÚVOD
NOVINKY
NAŠE FENY
NÁŠ PES
ŠTĚŇATA
ODCHOVY
O NÁS
ODKAZY
KONTAKT
IN MEMORIAM


TOPlist

O nás

Jak to všechno začalo? No, už jako malá holka jsem se vrhala na každého psa, kupodivu pokousaná jsem byla až v dospělosti. Jako dítě jsem svého psa mít nemohla, protože jsme bydleli v paneláku. Pak nastalo to lepší období, kdy jsme se přestěhovali k mamčiným rodičům na vesnici, ti psa měli. Horší bylo, že já jsem s ním chtěla chodit ven a chtěla, aby mě poslouchal a on nechtěl, byl už starý a zanedlouho nás opustil. A já konečně měla příležitost mít vysněného Rexe...

..avšak Rex se nedostavil. Teta přivezla malou bíločernou kuličku. Měl to být Tim, jako ten pes ze seriálu Správná pětka, ale jméno se nikomu, až na mě, nelíbilo. Kuličku, jsme tedy pojmenovali, Beník. S tímhle chlapákem jsem zažila spoustu legrace. Byl statečný a vydržel všechny moje první výcvikové pokusy. Ač to byl původně klasický vesnický bouďák, což se mi nezamlouvalo, tak jsem ho postupem času naučila spoustu kousků a povelů a většinu času trávil na procházkách bez vodítka. Složili jsme spolu sportovní zkoušky, vyhráli nejednou na výstavě voříšků, chodili běhat a zkoušeli všechno možné. Beník byl prostě parťák pro všechny případy. Bohužel mě ve svých 12letech opustil. Nikdy na něj nezapomenu a doufám, že se tam nahoře má dobře!

Bez psa to prostě nešlo, bylo nám tu smutno, a tak jsem se rozhodla, že dám šanci nějakému dospělému psovi z útulku, hledala jsem dlouho... a nakonec našla :) Našla jsem pejska podobného Beníkovi. Doma jsem oznámila, že se jedu jen podívat, ale věděla jsem, že Tim, jak jsem ho už dopředu pojmenovala, pojede domů s námi. Doma nejdřív nadávali, ale pak si je hned získal, choval se tu, jako by u nás byl odjakživa :) Timík byl tak trochu asociál, ale s tím jsme se rychle poprali a dneska je z něj bezva vychovaný pes :) Rekreačně se věnujeme dogdancingu, sportovní kynologii a občas si spolu jdeme zaběhat, projet na kole nebo na bruslích... A abych nezapomněla, Tim má taky pár ocenění z voříškiád :)

A jak jsem se dostala k Beauceronům? Poznala jsem je díky svému příteli Romanovi a jeho psovi Argovi. Argo byl Pan pes. Kluky jsem poznala v době, kdy jsem ještě měla Beníka. Psům chvilku trvalo, než si na sebe zvykli, ale co jim zbylo jiného .. Nakonec se z nich stala nerozlučná dvojka, kterou Argo poměrně ochotně, po odchodu Beníka, utvořil s Timem. Beauceroni jsou prostě dokonalí, mají sloní paměť a potřebu stále něco vymýšlet. S Argem jsem poznala krásy sportovní kynologie a zahájila svou výstavní kariéru :D On nikdy výstavám na chuť nepřišel, ale mě začaly bavit :)

V roce 2011 do naší smečky přibyla posila – peruánka Gigi. Tím nám skončil klídek a pohodička a do našich životů vletělo tornádo :D Gigi je přesně pes, kterého jsme hledali – drzá, praštěná, temperamentní, ale taky poslušná a chytrá. Dokáže se celé hodiny válet v posteli a nebo s námi celý den lézt po horách. Miluje aportování a běhání. S Giginkou jsem propadla výstavám – důkazem toho je několik jejích šampionátů. Gigi se stala zakladatelkou naší chovatelské stanice.

A jak vznikl její název? Po dlouhém vymýšlení a stovkách názvů jsem zvolila jednoduchou složeninu našich jmen. Proč? Protože se mi pořád nic nelíbilo, nic mi nepřišlo dost dobré. A taky máme 2 plemena, tak aby se to k nim hodilo :) Vysvětlení: Gi – Gigi, Ti – Timík, Ga – Gabča, Ro – Roman a mezi našimi jmény je schovaný Argo. I pořadí dává smysl – Gigi je první, protože je zakladatelkou chovatelské stanice a Argo je schovaný mezi námi, protože s námi byl z téhle smečky první, no a Timík tak nějak zapadl mezi nás :)

Na konci roku 2014 se naše smečka rozrostla o beauceronní fenku Katniss, s tou jsme v příštím roce zvládly pár základních zkoušek, nějakou tu výstavu a v roce 2016 jsme se spolu věnovaly hlavně canicrossu, střihly si pár výstav a úspěšně splnily bonitaci. Rok 2016 nás připravil o nejstaršího člena naší smečky - Argouška. Jeho nástupcem se stal mladý Drago, s tím máme vše ještě před sebou, uvidíme čím nás překvapí :)

V srpnu roku 2016 nás opustil Pan Pes Argo z Krakonošova revíru .. Kámo, díky ti za všechno .. první výstavy, základy sportovní kynologie a v neposlední řadě za poznání beauceronů .. Měj se tam nahoře krásně .. zase se jednou sejdeme :-*
V roce 2017 měla Katniss první vrh .. A já se tak nějak zamilovala do té žluté, drzé holky a tak se naše smečka rozrostla o malou beauceronní kometu - Triss .. a jak rostla, zkoušely jsme spolu běhat ... Je to neskutečná raketa a v canicrossu opravdu vyniká .. Zkusili jsme spolu pást ovce a myslím, že má poměrně slušnou vlohu .. a tak si tak běháme a pasem :D
Bylo nám líto, že se Gigi v prvním vrhu narodili samí chlapáci a tak jsme zkusili štěstí ještě jednou .. narodila fenka přímo pro nás .. Krásná .. šílená :D Zůstala .. Výchova beaucerony na ní zanechala následky .. a tak i tahle princezna běhá canicross, nevydrží chvilku v klidu, pořád něco aportuje a je to prostě naše Disaster :D

Gitigaro (c) 2014